top of page

Sugar Warrior Challenge 🚫🍫

Public·140 Sugar Warrior

Viata Asta Nu Imi Aduce Nici O Amintire Dulce

Download === https://www.google.com/url?q=https%3A%2F%2Fbytlly.com%2F2tEnvW&sa=D&sntz=1&usg=AOvVaw149uHl-NUf9sbAd5ARdJIq

De obicei cand merg in strainatate, vreau sa gust din mancarea traditionala a fiecarei tari.Cand am fost in Budapesta si a venit ora mesei, am ales un restaurant cochet, micut aflat pe una dintre stradutele linistite ale capitalei. Din meniul zilei, pe langa ciorba de miel cu tarhon, felul doi era gulyas. Nu mai mancasem niciodata asa ceva, si nici macar nu auzisem:) Tentatia de noutate a fost mare si m-am gandit: ce poate fi rau? Poate sa se faca intr-un restaurant asa cochet mancare proasta? Si asa mi-am luat inima in dinti, si apoi gulyasul in dinti si mi-a placut la nebunie. Gulyas ca in tara lui, n-am mai mancat in Romania.

Observ ca majoritatea celor care au scris povesti aici sunt indragostiti de gulas,eu nu am gatiti niciodata si in zona noastra nici nu se obisnuieste gulasul.Insa minunile d epoze pe care le-am vazut ma pun sa fac si eu musai o data ca sa ma lamuresc cu povestile minunate pe care le-am citit mai sus.Amintirile mele sunt legate de un fel banal de mancare ,sarmalele pe care bunica moldoveanca fiind ni le facea cu carne tocata la cutit ,asa cum se obisnuiesc si carnatii trandafiri si cocea un rand de cozonaci uriasi pe care il baga in cuptorul de pamant .Sarmalele erau unse cu smantana luata direct din oala de pamant pe care o tinea la rece in odaia intai ( asa-i spunea camerei) Avea un cuptor urias in care incapeau 5 tavi de cozonac o data si pe care il incerca asa cum citesc acum in retetele vechii ,cu o mana de tarâta. Pe cuptor erau puse la uscat ciuperci in fel si chip ,hribi si alte bunatati ,creasta cocosului si painisoare le zicea ea.Dupa zoba dormea o mata pe care o smotoceam noi .Iar mama zicea ca e verisoara cu Ion Creanga .Nu ie chiar o amintire legata de un restaurant dar la ea mi-a venti gandul atunci cand am citit povestiel celorlanti .

Te iubesc, pentru ca asa am ales sa fac. Din miliardele de stele de pe cer, mi-am ales steaua mea, care sa-mi lumineze viata, sa ma iubeasca, pe care sa o iubesc, sa nu mai fie niciodata bezna in inima mea, sa-i pot da drumul din nou copilului din mine, sa zburde fericit si fara griji.

Am fiori pana in varful unghiilor cand te am in fata, inima mi se ingreuneaza si sufletul mi se umple, esti o placere imposibil de (ne) vinovata, acel cineva care face nimicul sa fie perfect, o farama sa fie mai mult decat suficienta. Pentru tine si pentru cum m-ai facut sa fiu as ierta orice, as face orice, m-as naste iar, m-as frange in mii de bucati si as fi in stare sa am adun intr-o secunda doar daca as stii ca ma vrei. Iti multumesc pentru frica asta imposbil de dulce si amara pe care o am in fiecare secunda gandindu-ma ca as putea sa nu te mai am, iti multumesc ca ma iubesti si acum lumea e a mea!

bi ma simt asa de usor in preajma ta,ma simt asa de protejat sunt ca un copil care se lasa invatat esti cea mai buna iubita????imi place totul la tine!!. esti asa dulce chiar si cand ma certi???esti viata mea si la inceput nu ma asteptam sa ma indragostesc dar am facuto, si acum esti ca un medicament, si daca nu il iau zilnic pot sa ma inbolnavesc.asa esti pentru mine viata mea a prins culoare de cand ai venit in lumea mea neagra si pustie a inceput sa iasa soarele in sufletul meu, a inceput sa se faca lumina si sa vad din nou ce inseamna viata, si iubirea te iubesc iubirea mea pentru tot ce faci pentru mine, te iubesc pentru ca existi si zi de zi imi arati cat de frumoasa este viata alaturi de tine. iti multumeac ca si in cele mai urate cosmaruri ale mele apari tu sa ma trezesti sa-mi zici ca ma iubesti esti ca un inger cazut din cer te iubesc printesa mea te iubesc loredana catalina cu drag iubitul tau ciofu emanuel catalin

Am ajuns la Porumbacu de Sus intr-o zi perfecta de vara, fara nicio asteptare dar cu dorinta maxima de a descoperi acest loc despre care auzisem multe inainte. Nu am programat o vizita aici pana acum pentru ca in tot acest timp, pana sa ajung sa vizitez locul, am avut senzatia ca este vorba despre o destinatie dedicata mai degraba familiilor cu copii

About

Welcome fellow sugar warriors! This group is to try and help...

Sugar Warrior

bottom of page